Zlatno oko

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Nina

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 694
Registration date : 04.01.2008

PostajNaslov: Nina   sub sij 26, 2008 3:56 pm

E, ovo ce biti dugacko!!! Laughing

Nina je mesanac labradora i rotvajlera. Rodjena je 27.4.2006. (na dan kada se rodila i moja mama lol! ). Na svetu posle svojih vlasnika (bar se ja tako nadam) najvise voli nase morsko prase Bucka. Kada Nina poljubi Bucka nemoramo ni da ga kupamo, samo treba da ga osusimo! lol! Dobila sam je kada je ona imala 5,5 meseci i nismo se bas lepo slagali u pocetku. Nina je jedna velika razmazena beba. Odrasla je sa jednom zenom i njenom kucom u stanu i tamo je zivela kao carica, pa je to mozda razlog zasto smo se tako tesko privikli jedno na drugo. tucnjava Kada neko udje u dvoriste skace, laje i rezi ko da ce mu glavu otkinuti, tako da je uvek na lancu. A kada nas na nju zalaje neki pas odma trci iza mene.

Uvek je prijateljski nastrojena i sa zenkama i sa muzjacima. Uvek je raspolozena za igru, a ako nema psa da se snjim igra uvek racuna na mene, donoseci mi igracku u krilo i balaviti dok je ja neuzmem. Tako da tada nema hoces/neces, uvek se mora!!! lol!

Nina je jako pametan pas, ali je isto tako i ponekad lukava. Sto se tice dresure vise ja nju slusam nego ona mene! Rolling Eyes Zna da komande: dodji, stani, cekaj, pored, sedi, daj sapu, daj drugu sapu i kazi, ali naravno Nina ne bi bila Nina da to radi za dzabe. Njena teorija glasi: ili daj nesto za jelo ili ostajes ispaljen Wink . Svi svojim psima kazu kad NE slusaju:"Sta ti je?", a ja to kazem Nini kad ona mene poslusa. lol! Salim se! Nije bas tako, ali ima i takvih slucajeva!

Nina je jedna velika slihtara. Cuvamo je napolju na lancu, a vec nekoliko meseci boraci u hodniku, zbog cega gosti vise ne ulaze nikad sami, sada cekaju dok neko ne izadje! lol! Ponekad, a to je jako retko, pustamo je u kucu, a kad ona hoce u kucu pametnica sama otvori vrata i udje. geek Tako da je sve cesce nalazimo u kuci ujutru kako se ispruzi preko cele sobe i sva zadovoljna spava. Posto je tata glavni i skoro jedini krivac zasto ona nesme da zivi snama u kuci kada ulazi prvo pogleda dal je on tu, ako jeste onda ostane u hodniku a ako nije odsunja se do moje sobe i lege (zato sto je tu tek kasnije provale), a pokenad i igracku psa.

Evo dva Ninina bisera, koje ja inace dozivljavam svakodnevno.

Jedanput smo setali pored pijace i tu sedi jedno stene i glodje ogromnu kosku. I stene se okrene davidi dal ima jos nesto i ova mu brzo uzme kosku i brzecim korakom se uputi ka kuci (trcala bi ona, nego je bila na povodcu). I ono stene zalaje i kad su dosla jos tri psa i povcela da reze na Ninu ona ispustila kosku. I ja reko "ajde Nina", a ona gleda sta da radi i uzme brzo onu kosku i krene da trci kuci, kad su oni psi skocili ka njoj, ja reko "Nina, fuj to." i ona ostavi i tako odosmo kuci. Strasno! A ja znam da ako oni nju napadnu da se ona nece braniti, jer su je jednom dva kera ujela za noga.

A drugi put smo bili u sumi sa jednom zenom sto ima nemackog ovcara i njenom unukom koja tad nije imala pune 2 godine, i devojcica opusteno, bez ikakvog straha prisla Nini i mazije, a nina veca od nje. Nina se namestala da se mazi i uzivala dok nije videla da devojcica ima u ruci malu lopticu i ona joj uzme lopticu i ode da trci. A ja affraid . I neverujem sta je uradila. I posle sam joj ja jedva uzela tu lopticu i vratila ovoj zeni. Koji blam! escape

A kad odemo u sumu ima tu jedan covek iz Cikaga, sa njim pricam samo na engleskom, on ima 4 psa koja nisu rasna, i stalno kad seta jednog sa povredjenom nogom on mu ponese hranu i vodu, i Nina mu sve pojede. Ja je stalno sklonim, al' on mi uvek kaze "No! let her eat. She's very good! Good Nina! Good girl!". A ja je gledam, a ona jede ko da u zivotu nije videla granule, a kuci ima dzak od 10kg. I posle dodje covek sa labradorom i onda ona njemu uzima granule. Strasno! affraid Ko da je nehranim, a ona je sve deblja i deblja!

PUUUUNO JE VOLIM!!! ljubav
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 834
Registration date : 10.11.2007

PostajNaslov: Re: Nina   sub sij 26, 2008 5:34 pm

Hahaha Nina ti je genijalna! Kažeš da nije agresivna prema psima nego samo prema nepoznatim ljudima. Eh, kod nas je potpuno drukčije! Snoopy ne voli one pse koje prvi puta vidi,a voli one koji su bili dobri prema njemu kada je bio štene (a takvih je malo Rolling Eyes ). Nepoznate ljude, kao i one koje već zna, naprosto obožava! Samo bi se mazio s njima. A ovo za krađu hrane mi je poznato, doma ga moram namoljavati da pojede a vani kada netko drugi jede, onda se ponaša kao da nije jeo barem mjesec dana...ni Snoopy neće izvršiti naredbu bez kolačića. Ako su tu kolačići, onda SVE zna...ako nisu niti se ne odazove na ime. A kada će Ninine slikice?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   sub sij 26, 2008 5:47 pm

Uskoro! Smile Trebam tek da ih uploadujem. Znam da su svi psi agresivni prema psima istog pola, i Nina je htela da se pobije sa labradorkom (ona je Ninu napala prva zato sto je njen vlasnik pomazio Ninu), a nije imala ni 1 godinu. Posle toga, kad smo se vracali iz setnje, dva retaridirana psa, koja napadaju i ljude i pse napala zato sto je prosla tom ulicom. Ja sam je jos drzala na povodcu. Oni dosli i sve normalno. Onjuskali se, i kad je jedan skocio i ujede je za nogu, a nije imala ni 1 godinu, ona je drekula, ceo grad se orao, kako je ujeo. I posle toga vise nikad nije ni zarezala na psa nego se samo sakrije iza mene. juce smo setali i jedan zlatni retriver na povodcu zarezi samo, a ona se skupila ko da je ujeo, i tako uplasena do kuce isla, i samo se okrece da vidi dal ga ima. Tom ulicom gde su ti psi vise ni neprolazim, a stvarno su grozni. Napali su bebu od 5 meseci u kolicima. Roditelji ga jedva odbranise, a oni inace zive prekoputa tih pasa. Neznam sto su tako agresivni. Al mi je Nine mnogo zao zbog toga. Neutral Odtad je sva uplasena od svakog psa njene velicine ili veceg od nje. Al mi je bolje jel se nijednom nije porukla i sa svim odraslim zenkama koje nisu agresivne se igra ko sa stencima, a ona se i ponasa ko stene! Laughing
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   uto sij 29, 2008 9:47 pm

Evo slika:

I evo ove za kraj! Ona mi je najbolja! lol!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Nina   uto sij 29, 2008 10:37 pm

Nina je predivna!!! A zadnja slika je genijalna Very Happy Laughing
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   uto sij 29, 2008 10:43 pm

Hvala!!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ivkica
Administrator
Administrator

Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

PostajNaslov: Re: Nina   uto sij 29, 2008 10:44 pm

Predivna je,i potpisujem Snoopy zadnja je odlična 43123
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://zlatnooko.nice-board.com
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   uto sij 29, 2008 10:46 pm

HVALA!!! loverose
[Vrh] Go down
Korisnički profil
diva_my_dog
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 331
Registration date : 19.12.2007

PostajNaslov: Re: Nina   čet sij 31, 2008 3:07 pm

Zbilja je predivna! lovedog
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   čet sij 31, 2008 5:41 pm

thank you
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Nina   pet vel 01, 2008 3:14 pm

Slatkica mala! flower srce lovedog
[Vrh] Go down
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   pet vel 01, 2008 5:50 pm

HVALA!!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   pet oľu 07, 2008 9:02 pm

Tako sam bila srecna sto je gotova skola za ovu nedelju. I dodjem kuci a ona povracala. Crying or Very sad Po drugi put danas. pale pale pale Tako se plasim. A mama i tata nisu kuci ceo dan. I cekam da se oni vrate, ali su na proslavama nekim, tako izgleda da nece skoro. pale A kad je bolesna bila bila je sva snuzdena i nista nije htela, a sad je bas vesela. Zato mi je jos cudnije. povracala je dva puta, a samo trazi da se mazi i igra.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 1034
Registration date : 19.01.2008

PostajNaslov: Re: Nina   pet oľu 07, 2008 9:39 pm

meni se jendom slično desilo.. no Brikse tak prejeo.. i samo je malo poskočio sve je povratio.. jak.. ztačudili bi se koliko je pojeo Shocked
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   pet oľu 07, 2008 9:42 pm

Laughing
Al Nina je povracala i ujutru i sad (valjda sad, neznam posto nisam bila tu)Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Nina   sub oľu 08, 2008 4:28 pm

Ovisi koliko je povraćala. Ako je malo, kao što Snoopy često zna povratiti, onda se ne trebaš brinuti, možda ju je bolio trbuh pa je pojela malo trave da se "pročisti". U svakom slučaju, gledaj hoće li se to ponavljati...drukčije ti ne znam i ne mogu pomoći Wink
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   sub oľu 08, 2008 7:17 pm

Nije povracala danas, a juce je bila super raspolozena. Nezxnam sto je povracala. A napolju je bila jako malo, samo da izvrsi nuzdu, posto je bila kisa, tek uvece smo je setali. Ali sada je super. to mio je najvaznije.l+
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Nina   ned oľu 09, 2008 4:47 pm

Super! Drago mi je da joj je bolje Smile
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ivkica
Administrator
Administrator

Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

PostajNaslov: Re: Nina   ned oľu 09, 2008 4:50 pm

I meni je drago!
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://zlatnooko.nice-board.com
diva_my_dog
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 331
Registration date : 19.12.2007

PostajNaslov: Re: Nina   ned oľu 09, 2008 6:01 pm

dobro da je super!!! lol!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 1034
Registration date : 19.01.2008

PostajNaslov: Re: Nina   ned oľu 09, 2008 7:52 pm

ajde dobro je, ja već mislila nešto ozbiljno cvijeće
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   ned oľu 09, 2008 7:58 pm

Hvala! IO meni je drago da je dobro. Bila sam se bas uplasila, al sad je dobro. Ni bolest je nece kakav je djavolak. Twisted Evil

Do sad me je nervirala u setnji i ocu da je bang
[Vrh] Go down
Korisnički profil
stryker
Pridošlica
Pridošlica

Male Broj postova : 98
Registration date : 08.03.2008

PostajNaslov: stryker   pon oľu 10, 2008 12:59 am

predivna je zivi dokaz da mesanci mogu biti preslatki
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.freewebs.com/lovackipsi
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Nina   pon oľu 10, 2008 2:02 am

Hvala! Pa ona je ista kao rasa hovavart.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Nina   

[Vrh] Go down

Nina
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-