Zlatno oko

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Vrste hrčaka:: Ruski hrčci

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 1034
Registration date : 19.01.2008

PostajNaslov: Vrste hrčaka:: Ruski hrčci   sri oľu 26, 2008 9:44 am

Ruski hrčci ( u pet shopovima poznatiji kao kineski hrčci , no to nije istina kineskih hrčaka nije sigurno no tvrdi se da ih nema u HR , a postoje između kineskog i ruskog velike razlike što se tiče građe tijela)
Ruski hrčci vole živjeti u parovima i skupinama.. Mogu živjeti u istospolnom paru (preporučavam vam u tom slučaju dva mužjaka) i muško-ženski par..Ja sam imala žuško ženski par i bilo je ok , no na vama je odluka.. dokle god budu tako - stalno će se pariti i hrčkica će konstantno imati potomke ,a samim time dovest ćete u pitanje i zdravlje vaših hrčaka. Dva ruska hrčka istog spola najčešće će živjeti zajedno bez agresivnosti... moja preporuka je da ih uzmete i upoznate mlade ili čim ih udomite uzmite dva.
Ruski hrčci se jako vole penjati pa više vole kaveze sa rešetkama ,a ne pleksiglas no ako su od početka u akvariju/kavezu od pleksiglasa više će voljeti taj tip kaveza..
o prednosti i nedostacima svakog.. govoriti ćemo u podforumu o opremi =)..
Veličina im se kreće od 10 do 12 cm , no ja sam imala tu čast pa sam vidjela i hrčka od 13 i nešto malo više centimetara :pinkie: životni vijek im je od 2-3 godine, a teški su (odrasli hrčci od 22 do 30-35 grama.
Postoje u crnoj,smeđoj,sivoj,bijeloj boji i raznim varijacijama. imaju kratku ,meku sjajnu dlaku i kratak rep. Što je važno ruski hrčci NE smrde! Smrdi njihova nužda Very Happy:
Svaki dan možete im ponuditi malo (ključna riječ malo) voća i povrća, znači ništa pretjerano jer vaš hrčak može dobiti proljev.. Ruski hrčci kao i svaki drugi hrčak spavaju po danu ,a aktivni su noću i kao glodavci glodati će sve moguće..
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ivkica
Administrator
Administrator

Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

PostajNaslov: Re: Vrste hrčaka:: Ruski hrčci   sri oľu 26, 2008 2:24 pm

Predivni su!Ne smrde Laughing !
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://zlatnooko.nice-board.com
Snooopy
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 834
Registration date : 10.11.2007

PostajNaslov: Re: Vrste hrčaka:: Ruski hrčci   čet oľu 27, 2008 6:00 pm

Ne smrde, istina je, ali mokraća da Suspect i ja sam čula, uvijek se priča o kineskim kineskim a nisu kineski Mad
[Vrh] Go down
Korisnički profil
coco
Pridošlica
Pridošlica

Female Broj postova : 20
Registration date : 19.07.2008

PostajNaslov: Re: Vrste hrčaka:: Ruski hrčci   sub srp 19, 2008 1:44 pm

ja bi hrčka... Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Korisnički profil
stefan84
Pridošlica
Pridošlica

Male Broj postova : 1
Registration date : 25.09.2010

PostajNaslov: Sa koliko meseci se mogu pariti ruski hrčci???   sub ruj 25, 2010 9:25 pm

rock_chic je napisao/la:

Ruski hrčci ( u pet shopovima poznatiji kao kineski hrčci , no to nije istina kineskih hrčaka nije sigurno no tvrdi se da ih nema u HR , a postoje između kineskog i ruskog velike razlike što se tiče građe tijela)
Ruski hrčci vole živjeti u parovima i skupinama.. Mogu živjeti u istospolnom paru (preporučavam vam u tom slučaju dva mužjaka) i muško-ženski par..Ja sam imala žuško ženski par i bilo je ok , no na vama je odluka.. dokle god budu tako - stalno će se pariti i hrčkica će konstantno imati potomke ,a samim time dovest ćete u pitanje i zdravlje vaših hrčaka. Dva ruska hrčka istog spola najčešće će živjeti zajedno bez agresivnosti... moja preporuka je da ih uzmete i upoznate mlade ili čim ih udomite uzmite dva.
Ruski hrčci se jako vole penjati pa više vole kaveze sa rešetkama ,a ne pleksiglas no ako su od početka u akvariju/kavezu od pleksiglasa više će voljeti taj tip kaveza..
o prednosti i nedostacima svakog.. govoriti ćemo u podforumu o opremi =)..
Veličina im se kreće od 10 do 12 cm , no ja sam imala tu čast pa sam vidjela i hrčka od 13 i nešto malo više centimetara :pinkie: životni vijek im je od 2-3 godine, a teški su (odrasli hrčci od 22 do 30-35 grama.
Postoje u crnoj,smeđoj,sivoj,bijeloj boji i raznim varijacijama. imaju kratku ,meku sjajnu dlaku i kratak rep. Što je važno ruski hrčci NE smrde! Smrdi njihova nužda Very Happy:
Svaki dan možete im ponuditi malo (ključna riječ malo) voća i povrća, znači ništa pretjerano jer vaš hrčak može dobiti proljev.. Ruski hrčci kao i svaki drugi hrčak spavaju po danu ,a aktivni su noću i kao glodavci glodati će sve moguće..
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vrste hrčaka:: Ruski hrčci   

[Vrh] Go down

Vrste hrčaka:: Ruski hrčci
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.