Zlatno oko

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Gdje sam psom kada putujete?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
ivkica
Administrator
Administrator

Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

PostajNaslov: Gdje sam psom kada putujete?   pet stu 16, 2007 4:42 pm

Bilo kakvog da imate, uvijek ćete imati problema kome ga ostaviti na čuvanje kad odlazite na godišnji odmor ili kad ste na službenom putu. O paucima, ribicama, ptičicama, iguani, kajmanu, mački, psu, o svemu treba pažljivo voditi računa, hraniti ih, održavati im higijenu i obasipati ih ljubavlju i nježnošću.

Uz to, morate računati na pojačano čišćenje vlastitog doma, na dlake kojih se teško riješiti, na moguće grebanje i griženje namještaja ako je vaš izbor mačka ili pas, na to da poslije posla ne možete "zaružiti" do sitnih sati, ako vas doma nestrpljivo čeka vaš lajavac za večernju šetnju.

Da, previše je razloga za ne imati kućnog ljubimca, i ako se u bilo kom trenutku, prije nego što ga dovedete kući, kod vas pojavi strah ili sumnja hoćete li uspjeti biti dobar vlasnik, radije odustanite, pričekajte neku bolju životnu situaciju... No, ako ste unatoč svemu navedenom sigurni da u svom domu želite imati malo živo biće, koje će vas gledati s obožavanjem, umiljavati se oko vaših nogu i presti, veselo vam mahati repićem kad dođete s posla ili vas ujutro probuditi svojim cvrkutom - samo naprijed!

Ipak, još jednom sjetite se - od trenutka kad ga uzmete on je do smrti s vama u dobru i zlu. Nemate mu pravo poslije nekog vremena, kad vam "zabava" dosadi, uskratiti dom, a još manje imate pravo u njegovo ime hladnokrvno odlučiti kad je vrijeme za odlazak na drugi svijet.

Eutanazija, koliko god je olako izgovarali, a neki i tražili, rješenje je jedino za neizlječivo bolesnu životinju koja pritom trpi i strašne boli, a nikako za zdravo biće koje više ne želite. Napuštanje kućnog ljubimca ravno je zločinu. Odnosom prema nekom tko ih voli, a koga su i oni nekad barem djelićem svog srca voljeli, govori puno više o karakteru dotičnog nego što bi se moglo i pomisliti. Ljudi koji su spremni bez milosti na ulicu šutnuti bespomoćno živo biće, u stanju bi to bili napraviti i čovjeku. To nemojte nikada zaboraviti.

Životinja izbačena na ulicu osuđena je na glad, zlostavljanje, bolesti, prometne nesreće i na kraju na usmrćivanje u šinteraju. Želite li takav kraj malom čupavom klupku koje ste toliko željeli? Isto je ako umjesto psa izaberete pticu, hrčka, kornjaču...

Svi oni zaslužuju vašu ljubav i pažnju. Da bi vam druženje od samog početka zajedničkog života bilo ugodno, vašu prinovu moraju prihvatiti svi članovi obitelji. Ukoliko se samo jedan protivi dolasku novog člana domaćinstva - odustanite.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://zlatnooko.nice-board.com
Snooopy
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 834
Registration date : 10.11.2007

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   sub stu 17, 2007 12:31 pm

Poučan post...toliko je onih malih jadnih peseka na ulici...previše u svakom slučaju. Ja im uvijek donesem neš za jest dok me mama ne gleda Very Happy ali svejedno to nije dovoljno Sad
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ivkica
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   sub stu 17, 2007 5:15 pm

Ja ih imam više pa uzmemo najviše dva,a ostalli su kod bake...
A ja uvijek vidim na moru,te pse kaj se niko ne brine,jednog su ostavili na moru kad su se vraćali kući...ja i baka uvijek im odnesemo nešto jer ja se rasplačem čim ih vidim..
[Vrh] Go down
Snooopy
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 834
Registration date : 10.11.2007

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   sub stu 17, 2007 9:32 pm

Grozno...moj Snoopy uvijek ide sa mnom...nikad ga ne bi ostavila...užas.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ivkica
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   ned stu 18, 2007 10:12 pm

Znam ljude koji imaju 4 psa,i ajmo reć žive za pse Laughing ...
oni sva 4 vode na more i na skijanje u nekom malom autu,meni je to normalno,za pse bi sve učinila...a ima i ljudi kaj pse sam bace na ulicu i kad se vrate psa nema,pa lijepo ko im je kriv..ak već ne mogu uzeti pse sa sobom neka ih daju rodbinu na čuvanje ili u onaj hotel...
malo sam se raspisala.. Laughing
[Vrh] Go down
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 1034
Registration date : 19.01.2008

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   ned vel 24, 2008 5:23 pm

Brik je unazad 2 godine ostajao u selu kod moje bake.. bolje mu je .. išao je jednom s nama na more.. same muke za njega u onoj debelom krznu.. a vodu nije preferirao..
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 694
Registration date : 04.01.2008

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   čet vel 28, 2008 12:38 am

Ja sam Ninu ostavila kuci kad smo bili na moru sa bakom. Drugarica su dolazile svaki dan i setale je i pomogle baki kad treba da se nahrani.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   čet vel 28, 2008 9:03 am

to je super kad imaš takve prijateljice... Smile dance
[Vrh] Go down
Korisnički profil
diva_my_dog
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 331
Registration date : 19.12.2007

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   čet vel 28, 2008 2:55 pm

Diva ide s nama gdje god da idemo tak da ... tu nema problema. lol!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
rock_chic
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   čet vel 28, 2008 4:35 pm

to je super... cheers
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Gdje sam psom kada putujete?   

[Vrh] Go down

Gdje sam psom kada putujete?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tehnički muzeji -- Sinsheim i Speyer