Zlatno oko

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Zanimljivosti

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Snooopy
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 834
Registration date : 10.11.2007

PostajNaslov: Zanimljivosti   ned stu 18, 2007 9:21 pm

Ovdje možete pisati zanimljivosti o životinjama sa Interneta, novosti iz novina, knjiga itd. Evo za početak, ne znam jeste li čuli:
Najskuplja mačka na svijetu
Ashera je najveća, najrjeđa, najegzotičnija i najskuplja mačka na svijetu. Cijena joj iznosi 126 tisuća kuna (12 tisuća funti). Veličine je manjeg psa, a tijelo joj krase pruge poput tigrovih i leopardovih.

A da cijena nije prevelika dokazuje lista čekanja na Ashera mačiće od devet mjeseci. Britanski biznisman Simon Brodie bavi se uzgojom ovih mačaka i prodaje ih za 11 tisuća funti, plus troškovi prijevoza. Ashera je hibridna vrsta nastala križanjem dviju divljih mačaka - Afričke mačke i Azijskog leoparda, s vrstom domaće mačke. Ova (pre)skupa maca, kad se propne na zadnje noge, doseže visinu od 1 metra, a maksimalno teži oko 13 kilograma. Gospodin Brodie kune se i u njezinu dobru narav. 'Ashera je jedinstvena, prekrasna mačka. Skupa je, no imam kupce diljem Amerike, Azije i Rusije. Ljudi koji vole divne kućne ljubimce neće žaliti potrošiti na mačku 13 tisuća funti, a ostali će radije taj novac potrošiti za nakit ili veliki TV', kaže Simon Brodie.

Preuzeto s: http://dnevnik.hr
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ivkica
Administrator
Administrator

Female Broj postova : 1150
Registration date : 07.10.2007

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   ned stu 18, 2007 10:19 pm

Ej,mislila sam promjenit naslov teme u Zanimljivosti o životinjama,a pod ostalo stavit zanimljivosti ali o psima...slažete se??
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://zlatnooko.nice-board.com
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   pon stu 19, 2007 10:52 pm

Ok! može!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   pet stu 23, 2007 9:55 pm

Buna u Oborovu
Odnos prema kućnim ljubimcima danas se promijenio; oni nisu više lovci miševa ili čuvari dvorišta na lancu, postali su dio obitelji, a njihov gubitak itekako je bolan. Što dakle s njima kada uginu? U Zagrebu ima 35.000 registriranih pasa, uz brojne mačke, zamorce te egzotične životinje. Kada uginu, ljudi ih pokapaju po poljima te u šumama i vrtovima jer groblja za kućne ljubimce nema.

Udruga za posmrtnu pripomoć za kućne ljubimce, osnovana 2005. na inicijativu Kluba Zagrepčana, problem je pokušala riješiti na sličan način kao što je riješena posmrtna pripomoć za ljude: ako vlasnici ljubimaca uplate 70 kuna, postaju članovi, a uplata od 90 kuna godišnje osigurava vlasnicima da u trenutku smrti ljubimca imaju pravo na paket usluga koje udruga pruža.

Izrađen je detaljan plan za gradnju groblja s krematorijem i grobnim mjestima za 20.000 urni u Oborovu, što je samo 20 minuta vožnje od Zagreba. Kremirano tijelo položilo bi se u grobno mjesto uz naknadu od 1500 kuna, a ako vlasnik ljubimca nije član udruge, naknada je 50 posto veća.

Studiju su podržali Veterinarski fakultet i Ministarstvo zaštite okoliša, a groblje je trebalo biti izgrađeno prošle godine.

Petsto članova
Zbog nerazumijevanja lokalnog stanovništva zemljište na kojem se trebalo graditi groblje prostornim je planom prenamijenjeno u poljoprivredno. Projekt je stao, a Zagreb nije riješio velik problem požalio se Zoran Ranđelović, tajnik udruge.

Dogovoreno je da se sudski zatraži naknada štete i da se pronađe drugo zemljište za groblje dodao je Ranđelović. Udruga ne prima nove članove zbog neodređena roka završetka projekta, a novac od petstotinjak njenih članova na zajedničkom je računu.

Zasad jedini način pokopa ljubimaca u Zagrebu pruža Veterinarsko-higijenski servis koji tijelo prenosi u kafileriju u Sesvetskom Kraljevcu, gdje se ostacima gubi svaki trag.
Nezamislivo je tako se riješiti stvorenja s kojim ste proveli deset godina neutješni su vlasnici.

Preuzeto s: www.net.hr
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   pon stu 26, 2007 6:22 pm

U talijanskom mjestu Palaia kod Pise pas Rocco, Luciano Savini i njegov sin Cristiano našli su najteži bijeli tartuf na svijetu, težak 1,5 kg. Tartuf, čija cijena još nije utvrđena, bit će izložen na Međunarodnoj dražbi bijelog tartufa u Firenci 1. prosinca, gdje bi se tartuf trebao prodati na dražbi, piše Barkun.hr. Savinijevi su kazali da je tartuf vrijedan oko 100 tisuća eura i da će novac dati u humanitarne svrhe. Dosadašnji svjetski rekorder Giancarlo Zigante smatra da se radi o lažnjaku i pokušaju da ga se diskreditira kao rekordera.

Preuzeto s: http://www.vauvau.net/content/view/784/66/
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   čet pro 27, 2007 7:39 pm

Gorila sve ugroženija
Broj ugroženih životinjskih i biljnih vrsta nastavio je rasti i u 2007. godini, premda su, kako se čini, neke vrste uspjele izbjeći opasnost istrebljenja, objavila je organizacija za zaštitu prirode WWF.

Gorila, jaguar i ris sve su ugroženiji, dok se stanje popravilo za sibirskog tigra i neke vrste orhideje, objavio je WWF.

Krivolov, epidemija ebole i politička nestabilnost u zemljama središnje Afrike, doprinijeli su smanjenju populacije gorile za 60 posto u posljednjih 25 godina, dok je populacija jaguara u Argentini, Paragvaju i Brazilu šest do sedam puta smanjena u odnosu na 1990. godinu, objavila je organizacija.

Ris, koji je uspješno vraćen u prirodu sedamdesetih godina prošlog stoljeća, ponovno je na rubu istrebljenja u sjeverozapadnim Alpama, za što je, kako tvrde švicarske vlasti, odgovoran sve rašireniji krivolov.

Ipak, ima i dobrih vijesti za prirodu. WWF je po prvi puta u posljednjih 30 godina potvrdio povratak sibirskog tigra na prostore sjeverno od ruske rijeke Amura.

U Vijetnamu je u novoosnovanom nacionalnom parku u pokrajini Hue pronađeno više dosad nepoznatih životinjskih i biljnih vrsta, među kojima i pet novih vrsta orhideja.

Hina|Net.hr
27.12.2007.

Preuzeto s: www.net.hr
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   čet pro 27, 2007 7:40 pm

A jadne gorile... Sad
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Dichy
Pridošlica
Pridošlica

Broj postova : 43
Registration date : 28.11.2007

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   uto sij 08, 2008 9:26 pm

Pred dugo vremena jedna kobila koja je bila ja mislim galoperka, uvijek je pobijeđivla u utrkama i bila je jako dobra... ona se je sprijateljila sa mačkom, uvijek su bili skupa, i spavali skupa....
dok jednog dana nije mačak umro, a nekoliko dana poslije i ta kobila je umrla..

kako tuzno, ali kako mogu biti zivotinje različitih vrsta tako povezano... Shocked
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

Female Broj postova : 694
Registration date : 04.01.2008

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   sri sij 09, 2008 1:51 pm

Tuzna je prica, ali lepa sto su se razlicite vrste druzile tolko, posto to nije tako uobicajno.
U selu smo imali mesanca pekinezera koji se zvao Dzoni (al ga je jedna zena iz sela odnela u drugo. stoka! Izvinete na izrazu ali nervira me, a ima punu kucu pasa sa ulicnih i njega uzela Mad ) on je kad su ga odveli kod babe u selo stalno jurio nasu macku, i onda ga je baba uvek grdila i posle nekog vremena kada je drugi pas (kojeg je baba udomila) pojurio macku on ga je napao zbog toga. Tuzno je sto su se oni pobili ali on je stvarno od svakog psa cuvao tu macku koja je jos ziva a ima vise od 10 godina, oko 12 ima ja mislim. Oni su ponekad spavali cak zajedno!!! Laughing
I moja Nina obozava, ali obozava moje morsko prase Bucka. I svi kucici ga vole. Mislim da nijedan pas (osim onih obucenih na lov) nebi napao hrcka, morsko prase ili zeca. Ja sam Bucka vodila u sumu gde setam Ninu sa dosta drugih pasa i svi su ga super prihvatili, dva labradora i vucjak, a pogotovo jedan muzjak labradora. On se tako uziveo i svega polako njusi da ga nepovredi, za razliku od Nine koja ga nekad celog prekrije sapom ako proba daode ispod stola, zato ja moram da budem sa njima uvek Laughing u njenom prisustvu ali ga nikad nije ujela ili nagazila, niti je to probala.
Tako da mislim da je to sasvim moguce da se tako zivotinje razlicitih vrsta druze. Al dobro sad bas macka i konj nije tolko uobicajno... po meni. scratch
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   čet sij 10, 2008 8:13 pm

Pogledajte ovo. Macka doji malod psica:

Tekst je na engleskom, al cu ga ipak prekopirati.

CONNELLSVILLE, Pa. - A pug puppy rejected by his mother has found a new, more welcoming family — a cat and her three kittens.

Kelly Kent, of Connellsville, said her 2-year-old cat, Zoey, has been nursing a black pug puppy since he was rejected by his mother in late March. Zoey doesn't usually like dogs but seems to have made an exception, Kent said.

The puppy, who belongs to Kent's neighbor, is about the same size as Zoey's kittens and regularly lines up for milk with his adopted feline siblings. Laughing

Da li ste nekad videli ili culi za ovo?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   čet sij 10, 2008 10:58 pm

Wow! affraid Mislim da sam jednom čula za nešto slično
[Vrh] Go down
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   pet sij 11, 2008 4:52 pm

I ja videla kod svoje macke iz sela, kad sam jos bila mala. Dojila je dva jako mala stenca Shocked . A proslog leta kad smo ja i sestra u zbunu nasle male, jos slepe psice, ubacene u najlon kesu, i donele dva dva kuci (iako su se baba i deda protivili) pokusali smo da damo macki da ih doji, posto je ona tada dojila macice, ali ona nije dala. Nakostresila se ko da smo doveli neznam kolko velike pse, a ne malo jos slepe stence. I odma je pobegla geek . Hranili smo ih na spric kozjim mlekom, ali su oni uginuli. Crying or Very sad Mozda zato sto su bili bas mali, a mozda i zbog kozjeg mleka. Neznam. Ali kako neko moze to uraditi malim bespomocnim psima. confused Bili su mali, slepi i svi nagurani u malenu vezanu najlon kesu. Mad A bili su tako lepi i slatki. STRASNO!!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Snooopy
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   pet sij 11, 2008 7:08 pm

Užas. Stvarno ne shvaćam ljude koji mogu učiniti nešto takvo...grozno...ajde nema veze. bar ste pokušale Very Happy
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nina
Pravi forumaš
Pravi forumaš

PostajNaslov: Re: Zanimljivosti   sub sij 12, 2008 1:55 pm

Da... Neutral
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content